Jak se lidé dříve chladili v horkých letních dnech? Jsou klimatizace pouze výsadou bohatých?

Bohatí Římané měli své domy jednou zdí spojené s akvaduktem, který je ochlazoval. Ve starověkém Egyptě byly rákosy zavěšeny v oknech a zvlhčeny stékající vodou. Odpařování vody ochladilo vzduch foukající oknem. A tak se objevily první principy klimatizace ve starověkých civilizacích.

A jak je to dnes? Jsou klimatizace výsadou firem a bohatých?

V roce 2015 klimatizace byla instalována v 87% amerických domácností podle americké energetické informační správy.

U nás stále převládá domněnka, že se jedná o drahé a nákladné zařízení.

Díky technologickému pokroku jsou klimatizační jednotky čím dál dostupnější. Jsou mnohem menší, tiché a hlavně mají nízkou spotřebu.

Co si tedy mohu pořídit?

Na trhu převládají zejména dva druhy. Mobilní a splitové klimatizace.

Výhoda mobilních klimatizací je zejména v nižší pořizovací ceně, jednoduché instalaci a v nepřeberném množství produktů na trhu. Pokud jsme například v pronájmu, neznamená to pro nás žádnou stavební úpravu.

Na druhou stranu překážkou může být vysoká hlučnost a pokud nemáte v místnosti vybudované ventilační otvory, které by vedly ven, budete muset hadici „vystrčit“ z okna. Díky svým rozměrům a provedení pro někoho může být překážkou i estetická stránka.

Splitové klimatizace představují již komfortnější řešení. Klimatizační jednotka (tepelné čerpadlo) je umístěna venku. Uvnitř máme umístěnu jednu nebo více tichých a designových vnitřních jednotek.

Velkou výhodou je, že klimatizace se využívají naprosto stejně i pro topení. Jedná se o jednu z nejúspornějších variant. Často se instalují do chat, chalup, ale dnes dokonce i jako primární zdroj tepla. V létě chladíte, v zimě topíte.

Energii získává z okolního ovzduší, díky čemuž dokážete ušetřit 70-80 % běžných nákladů.

Nevýhodou je nutnost instalace odbornou firmou a vedení potrubí. V létě poptávky přibývají a proto je ideální řešit instalaci ještě před sezonou.

K volbě správného řešení je zapotřebí návštěva technika, který vypočte tepelné ztráty a připraví návrh na míru Vašeho domu.

Se základní variantou se vejdete do 30.000,- korun za kompletní klimatizaci včetně instalace.

Kde si mohu objednat splitovou klimatizaci, když je zapotřebí odborná montážní firma? A co když budu potřebovat servis?

ACOND a.s. je ryze česká společnost, která působí na tuzemském trhu. Následuje nás již tisíce spokojených zákazníků, kteří si na nás cení zejména kvalitní péči o naše zákazníky, vynikající služby a technické poradenství.

Každý detail výrobku je u nás promyšlen a zpracován s nejvyššími nároky na spolehlivost, kvalitu a snadný servis. Také u nás Věříme, že Vaše pohodlí nemusí znamenat zatížení peněženky.

Tiché, spolehlivé, designové produkty s ekonomickým provozem, to je pro nás důležité.

Přesvědčte se sami a napište nám na mail prodej@acond.cz nebo zavolejte na +420 777 300 423. Jsme tu pro Vás.

Dopřejte si s námi komfort dnešní doby…..

Jakub Tykal

Další

Comments are closed.